itretisektor | TS: Ruší sa finančný limit na počet vydaných pokladničných dokladov prostredníctvom virtuálnej registračnej pokladnice
  • Povinná aktivácia elektronických schránok - pripravujeme článok

    Aktivácia elekt. schránok sa v prípade právnických osôb, ktoré nemajú dobrovoľne aktivovanú elekt. schránku začne 1.6.2020.
 

Vyhľadávanie 2%

Kalendár

  • Žiadne udalosti.

TS: Ruší sa finančný limit na počet vydaných pokladničných dokladov prostredníctvom virtuálnej registračnej pokladnice

Novela zákona č. 289/2008 Z. z. o používaní elektronickej registračnej pokladnice(ďalej len „novela“) ruší mesačný limit na počet vydaných pokladničných dokladov prostredníctvom virtuálnej registračnej pokladnice (ďalej len „VRP“). Podnikatelia tak budú môcť túto službu využívať neobmedzene od septembra tohto roku.

V súčasnosti je počet používateľov VRP na hranici 30 000, pričom od jej spustenia v roku 2015 finančná správa registruje viac ako 6 miliónov platných pokladničných dokladov v sume asi 600 miliónov Eur, ktoré doteraz vydali podnikatelia.

Doteraz mali podnikatelia limit vo výške 3000 vydaných pokladničných dokladov mesačne, ktorý obmedzoval väčšie firmy, a preto túto službu nemohli využívať. Po novele sa môžu zaregistrovať do bezplatnej služby finančnej správy aj tieto firmy, pričom ju budú mať vždy prístupnú online na portáli finančnej správy. Základným predpokladom teda bude internetové pripojenie používateľa, ktorý následne bude môcť VRP používať na svojom počítači alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie. Pre verejnosť finančná správa sprístupnila aplikáciu „Over doklad“, prostredníctvom ktorej si môžu skontrolovať pravosť pokladničného dokladu.

Návod na registráciu je možné nájsť TU.

Zdroj: Finančná správa Slovenskej republiky

Spracovala: Mgr. Lenka Michalovičová, dňa 31. 8. 2017


< Späť