itretisektor | TS: Začína sa Týždeň dobrovoľníctva 2016
  • Zjednodušenie administratívy pre MNO - vyplňte krátky dotazník

    vyplňte nás dotazník, v sekcii \"Výskumný inštitút\" a pomôžte nám získať relevantné podklady.
 

Vyhľadávanie 2%

Kalendár

  • Žiadne udalosti.

TS: Začína sa Týždeň dobrovoľníctva 2016

Na celom Slovensku sa dnes začína Týždeň dobrovoľníctva, pričom v Bratislave je to už jeho druhý ročník. Týždeň dobrovoľníctva, ktorý bude prebiehať v termíne od 16. do 22. septembra, poskytuje ľuďom, ktorí majú záujem pomáhať, možnosť zapojiť sa do dobrovoľníctva na rôznych miestach a zmeniť tak nielen seba, ale aj iných NA DOBRO. Týždeň zároveň dáva priestor organizáciám, aby sa prostredníctvom rôznych aktivít propagovali.

„Cieľom kampane Týždeň, ktorý zmení Tvoj život NADOBRO, je ukázať ľuďom, kde všade je ich pomoc potrebná, pretože bez dobrovoľníkov by mnohé organizácie nemohli svoju činnosť uskutočňovať“, hovorí Gabriela Podmaková, výkonná riaditeľka BDC.

Každý, kto má počas Týždňa záujem, sa tak bude môcť zapojiť do rôznych dobrovoľníckych aktivít: napr. pomôcť pri organizácii festivalu, zatancovať si so seniormi, maľovať s deťmi ploty a steny rôznych škôl, pomôcť s revitalizáciou záhrady, alebo pomáhať pri obnove kultúrnych pamiatok. Okrem priameho zapojenia sa do dobrovoľníckej aktivity môže každý záujemca navštíviť aj konkrétnu organizáciu, kde sa dozvie o dobrovoľníckych programoch viac. Slúžiť tomu budú Dni otvorených dverí. Pre tých, ktorí by chceli s dobrovoľníctvom začať, ale chcú o ňom najskôr zistiť viac, sú pripravené Zoznamky s dobrovoľníctvom a Trh dobrovoľníctva, ktorý sa bude konať 17. septembra v Starej Tržnici. „Týždeň dobrovoľníctva ukončíme vo štvrtok 22. septembra veľkou dobrovoľníckou žúrkou, ktorá sa bude konať v priestoroch UMELKY“, dopĺňa G. Podmaková.

V Bratislavskom kraji bude Týždeň dobrovoľníctva prebiehať v Bratislave, Senci, Modre, Stupave a Jabloňovom. Zapojiť sa však bude možné aj v iných krajoch, kde Týždeň dobrovoľníctva organizujú regionálne dobrovoľnícke centrá.

Týždeň dobrovoľníctva v Bratislavskom kraji podporujú: Hlavné mesto SR Bratislava, iProspect, Triad Advertising, EuroAWK, Nubium, X print, Rádio Jemné, Rádio Vlna, Rádio Best FM, Laser media, Led promotion, MŠVVaŠ v SR, Iuventa - slovenský inštitút mládeže, Binary - Bay, Kariera.sk, Nadácia Slovenskej sporiteľne a Slovenská výtvarná únia. Všetkým partnerom srdečne ďakujeme za podporu dobrovoľníctva v Bratislave.

Bratislavské dobrovoľnícke centrum (BDC) začalo svoju činnosť v roku 2013. Jeho hlavným cieľom je zapájať obyvateľov Bratislavy a Bratislavského kraja do aktivít v prospech mesta, regiónu a ľudí, ktorí to potrebujú a učiť organizácie, ako s dobrovoľníkmi pracovať.

Kontakt:

Gabriela Podmaková

výkonná riaditeľka BDC

Tel: 0918 648 175

Email: gabika@dobrovolnictvoba.sk

http://www.nadobro.sk


< Späť