itretisektor | TS: Týždeň modrého gombíka UNICEF
  • Zjednodušenie administratívy pre MNO - vyplňte krátky dotazník

    vyplňte nás dotazník, v sekcii \"Výskumný inštitút\" a pomôžte nám získať relevantné podklady.
 

Vyhľadávanie 2%

Kalendár

  • Žiadne udalosti.

TS: Týždeň modrého gombíka UNICEF

Tretí májový týždeň už tradične patril Týždňu modrého gombíka. UNICEF tento rok vďaka výťažku zo zbierky vo výške 56 753,63 eur podporí deti v Mauritánii, kde v dôsledku klimatických zmien trpia tisícky detí podvýživou.

Až desať percent detí v Mauritánii sa nedožije ani piateho roku života. Pritom už dve eurá stačia na nákup terapeutickej stravy, ktorá postačí jednému dieťaťu na jeden deň. „Výživná terapeutická strava Plumpy´Nut je zmesou arašidovej pasty, rastlinného oleja, cukru a odtučneného mliečneho prášku, obohatená o vitamíny a stopové prvky. Je pripravená k okamžitému podávaniu bez použitia vody, čím je zabránené kontaminácii,“ vysvetľuje predseda Slovenského výboru pre UNICEF Juraj Mišura.

Zbierka prebiehala v 136 mestách a obciach vďaka dobrovoľníkom z 280 škôl po celom Slovensku. Jej úspech každoročne závisí práve od počtu a nadšenia mladých dobrovoľníkov zo zapojených škôl. Do projektu sa ako koordinátor dobrovoľníkov pridal aj 20-ročný Rišo. „Mojím detským snom bolo stať sa učiteľom a vďaka dobrovoľníckemu programu UNICEF Slovensko sa mi tento sen podarilo splniť. Vďaka pôsobeniu na školách na celom Slovensku a stretnutiam s deťmi všetkých vekových kategórií sa zlepšili moje komunikačné schopnosti, otvorenosť, schopnosť empatie a výrazne sa rozšírili moje vedomosti v oblasti ľudských, hlavne detských práv,“ povedal o benefitoch, ktoré so sebou dobrovoľníctvo prináša. Rišo je súčasťou skupinky mladých nadšencov pre práva detí a na slovenských školách ako Junior Ambasádor UNICEF-u hravou formou učí, čo detské práva v praxi znamenajú. „Okrem tejto celoročnej vzdelávacej aktivity sa usilujeme vniesť vzdelávací rozmer aj do projektu Týždeň modrého gombíka. Deti na školách napríklad aj prostredníctvom vedomostnej súťaže učíme o tom, ako žijú deti v krajine, pre ktorú zbierame, tento rok Mauritánii, čo je to podvýživa a ako je možné pomôcť. Vďaka tejto aktivite sa deti v neposlednom rade učia aj empatii a nezištnej pomoci iným,“ vysvetľuje koordinátorka zbierky Erika Szaboóvá zo Slovenského výboru pre UNICEF.

Poďakovanie za podporu a pomoc počas zbierky vyslovuje UNICEF spoločnostiam Billa, DHL, IKEA, karton.sk, Lidl, OC Avion, OC Central, OC Forum Poprad, OC Eurovea, OC Max, PLANEO Elektro, Shopping Palace Zlaté Piesky, TESCO a VÚB banke.Pre bližšie informácie kontaktujte:

Erika Szabóová

Koordinátorka zbierky Týždeň modrého gombíka

Slovenský výbor pre UNICEF

Tel.: 0917 430 895

E-mail: erika@unicef.sk


Monika Sasaráková

Communication and Fundraising

Slovenský výbor pre UNICEF

Tel.: 0903 254 412

E-mail: monika@unicef.sk


Bratislava, 16. jún 2016


< Späť