itretisektor | TS: BILLA Slovensko poskytla potravinovú pomoc opusteným matkám s deťmi a seniorom

TS: BILLA Slovensko poskytla potravinovú pomoc opusteným matkám s deťmi a seniorom

Spoločnosť Billa Slovensko sa rozhodla darovať trvanlivé potraviny pre opustené mladé matky s deťmi a seniorov – klientov dvoch Centier sociálnych služieb Náruč záchrany, ktoré prevádzkuje občianske združenie Šanca pre nechcených. Pomoc v podobe základných potravín v hodnote približne 1 000 eur získalo 100 klientov, ktorí budú tráviť vianočné sviatky v zariadeniach v bratislavskej Dúbravke a v obci Solčany pri Topoľčanoch.

„Možnosť stráviť Vianoce v kruhu rodiny s bohato prestretým stolom nie je na Slovensku vôbec samozrejmá. Klienti Centier sociálnych služieb Náruč záchrany to veľmi dobre vedia. Aj keď vieme, že im lásku ich najbližších nenahradíme, rozhodli sme sa im aspoň trochu pomôcť a zabezpečiť im trvanlivé potraviny, ktoré budú môcť využiť nielen počas sviatkov ale aj počas ďalších zimných mesiacov,“ uviedla počas symbolického odovzdávania potravinovej pomoci PR specialist Michaela Dekker zo spoločnosti BILLA Slovensko.

Spoločnosť BILLA Slovensko venovala klientom zariadenia trvanlivé potraviny privátnych značiek BILLA a Clever, medzi ktorými sú napr. cestoviny, olej, kompóty, sušienky, cereálie, džemy, káva, čaje a ďalšie potraviny.

V Centrách sociálnych služieb Náruč záchrany, kam táto pomoc adresne putovala, žijú spoločne tri generácie – mladé matky s neželaným tehotenstvom a matky s deťmi, ktoré opustili partneri a ostali na okraji spoločnosti, a tiež seniori, ktorí už nedokážu žiť samostatne a túžia po pokojnej a bezpečnej starobe. „Klienti našich dvoch Centier sociálnych služieb Náruč záchrany budú tráviť aj tieto Vianoce spolu. Sme vďační za poskytnuté potraviny a pomoc, vďaka ktorým si môžu naše mamičky a seniori vzájomne pripraviť krajšie a sladšie vianočné sviatky. Akákoľvek materiálna pomoc tohto druhu je v kuchyniach oboch našich zariadení mimoriadne vítaná,“ uviedla Anna Ghannamová, riaditeľka OZ Šanca pre nechcených.

REWE International AG je lídrom na rakúskom trhu v oblasti predaja potravinového a drogistického tovaru a jedným z najväčších zamestnávateľov v Rakúsku. V roku 2013 dosiahla firma doma a v zahraničí so spolu cca. 78.000 zamestnancami a cca. 3.700 predajňami obrat vo výške 13,21 miliárd EUR. REWE International AG je súčasťou nemeckej skupiny REWE Group, ktorá patrí k najvýznamnejším európskym maloobchodným skupinám a predajcom rodinných dovoleniek. REWE Group je aktívna v 13 európskych krajinách a v roku 2013 dosiahla obrat 50,6 miliárd EUR. REWE International AG, so sídlom v rakúskom Wiener Neudorfe, prevádzkuje značky BILLA, Merkúr, PENNY, BIPA, ADEG, ako aj viacero vlastných produktových značiek. S firmami ITS BILLA Reisen, JAHN REISEN, MERKUR Ihr Urlaub a Penny PACK‘N’GO operuje aj na trhu rodinných dovoleniek. V segmente supermarketov má predajne v Taliansku a siedmych krajinách strednej a východnej Európy - v Bulharsku, Chorvátsku, Rumunsku, Rusku, na Slovensku, Českej republike a na Ukrajine.

BILLA Slovensko pôsobí ako súčasť REWE International AG od roku 1993. Je lídrom v segmente supermarketov na Slovensku. V súčasnosti ich prevádzkuje 128 a zamestnáva takmer 4 000 pracovníkov. V supermarketoch priemernej rozlohy 900 m² BILLA ponúka široký sortiment značiek, vrátane vlastných aj diskontných. Dominantnými medzi vlastnými značkami sú organické produkty Naše bio, domáca Slovenská farma a cenovo výhodný Clever. Rovnako dôležitý je v ponuke podiel čerstvých produktov v oblasti lahôdok, pečiva, ovocia, zeleniny a mliečnych výrobkov.

Pre viac informácií navštívte, prosím, www.billa.sk. Facebook: www.facebook.com/BillaSlovensko


www.billa.sk, 21.12.2015


< Späť