itretisektor | TS: Na Slovensku sa spustil najväčší inkubátor pre začínajúce projekty

TS: Na Slovensku sa spustil najväčší inkubátor pre začínajúce projekty

Potrebujete si rýchlo požičať náradie? Ste zadávateľ reklamy a chceli by ste, aby sa vám reklama zobrazovala v mobilných aplikáciách pekne a responzívne? Alebo potrebujete vyrobiť 3D prototyp? To všetko a omnoho viac majú ambíciu riešiť projekty z Impact Inkubátora, ktorý spustil Impact Hub vďaka podpore Nadačného fondu Telekom a Nadácie VÚB.

Zo 147 prihlášok sa doň nakoniec cez komisiu prebojovalo 23 projektov, ktoré najbližšie 3 mesiace čaká intenzívne, ale hlavne praktické vzdelávanie. Predstavia sa slovenským aj zahraničným lektorom. Prvý workshop venovaný validácií ich nápadov a riešení si vyskúšali priamo s managing partnerom KPMG – Kennethom Raynom.

“Sme veľmi radi, že úvodný workshop viedol práve Kenneth, projekty tak mali možnosť získať hodnotnú spätnú väzbu a upriamiť pozornosť na najdôležitejšie aspekty pre úspech a rozvoj svojho startupu a podnikania. Veľmi milo nás prekvapilo množstvo a kvalita projektov, ktoré sa uchádzali o účasť v inkubátore. Utvrdilo nás to v presvedčení, že na Slovensku je veľa šikovných a inovatívnych ľudí, ktorí si zaslúžia profesionálnu a dlhodobú podporu,“ uviedol Branislav Šmidt, co-founder Impact HUB Bratislava.

Do čoho išli

Vzdelávanie, inovatívna služba alebo produkt, green technology a spoločensky prospešný projekt – to boli kategórie, do ktorých sa ambiciózne projekty mali možnosť hlásiť. Pritom mohlo ísť iba o nápad, čiže tzv. “idea stage projektu”. Inkubátor sa totiž otvoril v dvoch paralelných stupňoch: pre nápady a pre už rozbehnuté realizácie startupov a projektov. Účastníci dokopy získajú viac ako 100 hodín workshopov a mentoringu v kľúčových oblastiach podnikania. Tiež absolvujú praktické víkendové “sessions” zamerané na brand identity, UX analýzu, zreálnenie a validáciu podnikateľského plánu a prezentačné zručnosti. Spoznajú množstvo úspešných podnikateľov a odborníkov. Školiť ich budú esá z KPMG, Impact HUB Network, Limerock Advisory, Hillbridges, Maxman Consultants, ale aj ľudia z agentúr ako Visibility, Ui42, BigName Theory a mnohí ďalší.

Nováčikovia vs. ostrieľaní

V inkubátore sa stretli úplní nováčikovia i skúsení startupisti. Zároveň sa vďaka vstupným kategóriám dosiahla pozoruhodná rôznorodosť projektov. „Nechceli sme vytvárať program len pre spoločensky zodpovedné projekty, alebo IT či inú oblasť. My v HUBe veríme, že každý nápad, projekt či startup by mal byť udržateľný, riešiť reálnu potrebu, a ideálne, ak pritom všetkom o niečo zlepší aj život v našej spoločnosti. Spoločensky prospešné projekty sa tak majú možnosť v praxi naučiť od komerčnejších nápadov ako postaviť biznis plán, a naopak, podnikateľské riešenia uvidia, čo je to sila komunity a ako sa dá vybudovať značku aj vďaka spoločensky prospešným aktivitám,“ dodáva ďalšia zo zakladateľov Impact HUBu Baška Klimek.


www.impacthub.sk, 22.09.2015


< Späť