itretisektor | TS: Desať ambicióznych podnikateľských nápadov bojuje o Social Impact Award
  • Zjednodušenie administratívy pre MNO - vyplňte krátky dotazník

    vyplňte nás dotazník, v sekcii \"Výskumný inštitút\" a pomôžte nám získať relevantné podklady.
 

Vyhľadávanie 2%

Kalendár

  • Žiadne udalosti.

TS: Desať ambicióznych podnikateľských nápadov bojuje o Social Impact Award

Majster Leonardo, Tha dark Trip, Octago alebo Životológia? Desať najlepších podnikateľských nápadov, ktoré majú ambíciu hľadať inovatívne riešenia celospoločenských problémov, súťaží o Social Impact Award.

Do tretieho ročníka súťaže Social Impact Award Slovensko sa zapojilo 33 tímov, 10 najlepších posunula odborná porota do finále. Vybrané projekty sa venujú efektívnejšiemu vzdelávaniu, motivácii k zdravému životnému štýlu, spájaniu pre seba užitočných záujmových skupín či téme zvyšovania bezpečnosti.

ChemPlay prináša stolovú hru, ktorá urobí z chémie obľúbený predmet. Octago pomáha budovať komunitu aktívnych športovcov. Crosswalk zvyšuje bezpečnosť chodcov na cestách. LeapKin vytvorí terapeutickú hru pre pacientov s pohybovými obmedzeniami. Quake resQ vyvíja inovatívnu aplikáciu na monitoring seizmickej aktivity. Quolnička otvára priestor pre mestských kutilov. Zdravá desiata prináša výživnú alternatívu stravovaniu na školách. Životológia zostaví mentoringový vzdelávací program pre stredoškolskú mládež, ktorý pomáha hravou formou pochopiť život a samých seba. The Dark Trip šíri protidrogovú prevenciu reálnym príbehom spracovaným v divadelnom predstavení a Majster Leonardo predstaví edukatívny kreatívny set pre deti, prostredníctvom ktorého spoznávajú DaVinciho vynálezy.

Do dnes, 27. mája súťažia projekty o priazeň verejnosti v on-line hlasovaní, ktoré prebieha na http://socialimpactaward.sk/hlasovanie. Víťazov spoznáme už zajtra, 28. mája 2015 na slávnostnom odovzdávaní ocenení v Impact Hub Bratislava. „Ocenení získajú od hlavného partnera - Nadácie Slovenskej sporiteľne štartovací kapitál až do výšky 3000 €, účasť vo vzdelávacom programe a trojmesačné členstvo v coworkingovom centre Impact HUB Bratislava“, hovorí Juraj Kováč, projektový manažér súťaže. 


www,socialimpactaward.sk, 27.05.2015


< Späť