itretisektor | TS: Tržnica Bojárt priniesla Bratislavčanom zábavu aj umelecký zážitok

TS: Tržnica Bojárt priniesla Bratislavčanom zábavu aj umelecký zážitok

V dňoch 21. – 23. mája 2015 sa v bratislavskej tržnici na Trnavskom mýte konala súťaž Tržnica Bojárt, ktorej autorkou je česká výtvarníčka Kateřina Šedá. Cieľom spoločenskej hry bolo oživiť tržnicu, zatraktívniť ju a prilákať čo najviac návštevníkov.

Vyše 150 prevažne mladších hráčov hľadalo podľa sprievodného katalógu časti zariadenia, architektúry, či predmety nachádzajúce sa v tržnici, ktoré nie sú na predaj. Šperky, hrnčeky, talizmany či originálne účesy, tetovania, fúzy a briadky predajcov sa stali súčasťou hry. Súťažiaci mali zodpovedať 214 jednoduchých, častokrát vtipných otázok, ktoré súviseli s obchodmi a prevádzkami tržnice. V mnohých prípadoch bolo nutné na zistenie odpovede vyspovedať prítomného predajcu. Predajcovia a hráči tak nadväzovali uvoľnený rozhovor, ktorý ich viac zblížil.

Prvé dva dni sa súťažilo a do sobotňajšieho finále postúpilo 23 hráčov s najvyšším skóre. Finále pozostávalo z troch kôl - kvízu o tržnici, pexesa s jej motívmi a úlohy odpovedať na otázky v katalógu ešte raz, spamäti. Víťazmi súťaže sa stali Eva Mrekajová, Alena Kalivodová a Lukáš Kováč. Výhercovia získali poukážky na nákup tovaru v tržnici v hodnote 600, 400 a 300 euro, čím boli za svoju spoluprácu a ústretovosť ocenení i predajcovia tržnice.

Spoločenskej hre Kateřiny Šedej sa podarilo opätovne upriamiť pozornosť verejnosti na jedinečný priestor bratislavskej tržnice.  


www.trznicabojart.org, 25.05.2015


< Späť