itretisektor | TS: Mladí ľudia ponúknu riešenia naliehavých spoločenských problémov
  • Povinná aktivácia elektronických schránok - pripravujeme článok

    Aktivácia elekt. schránok sa v prípade právnických osôb, ktoré nemajú dobrovoľne aktivovanú elekt. schránku začne 1.6.2020.
 

Vyhľadávanie 2%

Kalendár

  • Žiadne udalosti.

TS: Mladí ľudia ponúknu riešenia naliehavých spoločenských problémov

Už tretí rok sa študenti na Slovensku prihlasujú do medzinárodnej súťaže Social Impact Award. Mladí nádejní podnikatelia, ktorí majú nápad, ako udržateľnou a inovatívnou cestou riešiť spoločenské problémy vo svojom okolí majú posledný týždeň na prihlásenie svojich projektov. Tieto je potrebné zaslať do súťaže najneskôr do 22. apríla 2015. Vybraní uchádzači následne absolvujú komplexný vzdelávací program, aby priviedli svoj projekt k úspešnej realizácii.

Myšlienka mení svet pokiaľ sa stáva činom. O čo viac to platí, ak sa jedná o vypuklé celospoločenské problémy. Kde nedostačujú vládne opatrenia a neziskové aktivity, vzniká priestor pre tvorivý podnikateľský plán. Tvorbu inovatívnych riešení pálčivých spoločenských požiadaviek má v hľadáčiku podnikanie s prívlastkom „sociálne“. Sociálny podnikateľ spája vo svojej práci spoločensky prospešné poslanie s novými produktami a službami, čím aktivuje pozitívne zmeny v spoločnosti.

Práve na naliehavé spoločenské výzvy reaguje medzinárodná súťaž Social Impact Award. Tá je doposiaľ najrozsiahlejším európskym programom vzdelávania študentov v oblasti spoločensky prospešného podnikania a existuje vďaka finančnej podpore Nadácie ERSTE. Poslaním súťaže je zvýšiť povedomie o sociálnom podnikaní, realizovať vzdelávací program vedúci od vágnych nápadov k udržeteľným biznis plánom, sprostredkovať kontakty na komunitu rovesníkov a expertov a podporiť najsľubnejšie projekty.

Len v roku 2015 sa do súťaže prihlásilo 404 projektov a vyše 2000 účastníkov naprieč Európou absolvovalo vzdelávacie workshopy. Rast osobnej motivácie stať sa sociálnym podnikateľom deklarovalo až 72% absolventov programu. Pozitívne nie sú len ohlasy, ale aj množstvo započatých zmien. Až 60% všetkých predložených projektov sa dočkalo implementácie.

Na Slovensku sa záujem o tému sociálneho podnikania postupne zvyšuje. „Počet prihlásených projektov každým rokom stúpa. Osobne nás teší, že sa do súťaže prihlasujú mladí ľudia z celého Slovenska od východu na západ”, hovorí Juraj Kováč, projektový manažér súťaže. „Tri najčastejšie oblasti, ktorým sa študenti vo svojich projektoch venujú sú životné prostredie, vzdelávanie a sociálne služby.”

Do súťaže sa študenti môžu prihlásiť do 22. apríla 2015 do 18:00 vyplnením on-line formulára priamo na webovej stránke - www.socialimpactaward.sk. Víťazi získajú pre svoj projekt štartovací kapitál až do výšky 3000€, účasť vo vzdelávacom programe a trojmesačné členstvo v coworkingovom centre Impact HUB Bratislava.

Na Slovensku sa súťaž Social Impact Award organizuje na základe finančnej podpory Nadácie Slovenskej sporiteľne.


www.socialimpactaward.sk, 15.04.2015


< Späť