itretisektor | TS: Sú známe užšie nominácie na cenu Nadácie Orange za rok 2014

TS: Sú známe užšie nominácie na cenu Nadácie Orange za rok 2014

O prestížnu Cenu Nadácie Orange za rok 2014 sa v troch kategóriách uchádzalo celkovo 101 mimovládnych organizácií, z ktorých do hodnotenia po splnení formálnych kritérií postúpilo 88. Odborné komisie z nich do druhého kola vybrali 15 výnimočných, z ktorých vzídu tohtoroční víťazi ocenenia v kategóriách Vzdelávanie, Komunitný rozvoj a Sociálna inklúzia. Nadácia Orange laureátov predstaví na slávnostnom podujatí už 28. apríla v Bratislave.

Odborné komisie pre jednotlivé kategórie to ani tento rok nemali jednoduché, lebo každá z prihlásených organizácií je svojou prácou a poslaním výnimočná. Spoločné však majú minimálne jedno – menia Slovensko na lepšie miesto pre život. Vytvárajú prijateľnejšie podmienky pre obyvateľov vo svojom okolí, budujú komunitné záhrady, chránené dielne, kultúrne, športové či vzdelávacie centrá, pracujú so sociálne vylúčenými skupinami obyvateľov, rozvíjajú dobrovoľníctvo a filantropiu. Nezištne pomáhajú ľuďom so zdravotným postihnutím, so závislosťami aj ľuďom bez domova.

Členovia odbornej komisie starostlivo zvažovali všetky kritériá a v jednotlivých kategóriách sa vzájomne zhodli na výbere 15 mimovládnych organizácií, ktoré posunuli do druhého kola hodnotenia. Ešte tento týždeň budú vybrané organizácie osobne prezentovať svoju činnosť a diskutovať s hodnotiacou komisiou. „Vďaka osobným prezentáciám budú môcť nominované organizácie bližšie predstaviť svoju činnosť a komisia následne zodpovedne rozhodnúť o tohtoročných víťazoch Ceny Nadácie Orange,“ povedala Andrea Cocherová, správkyňa Nadácie Orange.

orange_nominacie

Laureáti ocenenia budú vyhlásení na slávnostnom gala večere 28. apríla 2015 v Moyzesovej sieni v Bratislave. Pre ocenené organizácie je určená aj finančná podpora, a to vo výške 8 000 eur za prvé miesto, 5 000 eur za druhé a 2 000 eur za tretie miesto. Nadácia Orange takto prerozdelí celkovú sumu 45 000 eur na ďalší rozvoj činnosti ocenených.

V tomto roku Nadácia opäť udelí aj Cenu pre osobnosť za občiansku angažovanosť človeku, ktorého činnosť v mimovládnom sektore je dlhodobým prínosom v jednej z troch oblastí a sám v nej zároveň pozitívne ovplyvňuje verejnú mienku.

Viac informácií nájdete aj na www.nadaciaorange.sk alebo na facebookovom profile Nadácie Orange.


www.nadaciaorange.sk, 09.04.2015


< Späť