itretisektor | TS: Pivovary Topvar sú inšpiráciou v zodpovednom podnikaní. Rozhodla o tom porota súťaže Via Bona Slovakia.

TS: Pivovary Topvar sú inšpiráciou v zodpovednom podnikaní. Rozhodla o tom porota súťaže Via Bona Slovakia.

Nadácia Pontis vyhlasovala výsledky 15. ročníka Via Bona Slovakia. Spomedzi 61 prihlásených nominácií do finálového výberu hodnotených projektov postúpila aj kampaň Zodpovedne tehotná, ktorá získala označenie Inšpiratívny projekt v kategórii Zodpovedné podnikanie - Férový hráč na trhu.

Ocenenie Via Bona Slovakia je ocenením za inšpiratívne príklady firiem v oblasti zodpovedného podnikania a firemnej filantropie. Pivovary Topvar nominovali kampaň „Zodpovedne tehotná“. Sú jedinou spoločnosťou na Slovensku, ktorá posledné tri roky realizuje kampaň zameranú na prevenciu nezodpovedného užívania alkoholu u tehotných žien. „Potešilo nás, ako sa zhoduje poslanie kampane s označením Inšpiratívny projekt. Ak naše úsilie, aby tehotné ženy nepili alkohol, inšpiruje k zodpovednému prístupu, tak sme dosiahli, na čom nám záleží. Byť férovým hráčom na trhu znamená správať sa zodpovedne voči spotrebiteľom,“ hovorí manažérka pre firemné vzťahy a komunikáciu Miroslava Remenárová.

Pivovary Topvar sú od minulého roku členom združenia Business Leadres Forum (BLF), teda zoskupenia firiem, ktoré sa správajú zodpovedne voči svojim zamestnancom, aj okoliu, v ktorom pôsobia. Ťažiskovým programom Pivovarov Topvar v tejto spoločenskej zodpovednosti je program Prosperita, zameraný na trvalo udržateľný rozvoj. Pivovary Topvar tiež dlhodobo spolupracujú s Komunitnou nadáciou Veľký Šariš, s ktorou minulý rok spustili nový grantový program s názvom Šariš ľuďom. V rámci neho prerozdelili viac ako 16 000 eur neziskovým organizáciám z prešovského regiónu. Viac ako desaťročná spolupráca získala na tohtoročnej Via Bona Slovakia taktiež uznanie, a to označenie ako Inšpiratívny projekt v kategórii Firemná filantropia.

Akciová spoločnosť Pivovary Topvar je členom SABMiller plc, ktorá je jednou z najväčších svetových pivovarníckych spoločností so 70 tisíc zamestnancami vo viac ako 85 krajinách celého sveta. Ponúka viac ako 200 pivných značiek vrátane celosvetovo známych, ako sú Pilsner Urquell, Peroni Nastro Azzuro, Miller Genuine

Draft a Grolsch, rovnako ako popredné lokálne značky Aguila (Kolumbia), Castle (Južná Afrika), Miller Lite (USA), Snow (Čína ), Victoria Bitter (Austrália) alebo Tyskie (Poľsko).Súčasťou portfólia spoločnosti Pivovary Topvar sú značky Šariš, Topvar, Smädný mních, Velkopopovický Kozel, Pilsner Urquell, Master, Gambrinus, Excelent, Radegast, Fénix, Birell a Kingswood. 


www.pivovarytopvar.sk, 27.03.2015


< Späť