itretisektor | TS: Študenti, vaša budúcnosť má pre vás odkaz - natočte video o svojej vysnívanej práci a získajte možnosť ďalšieho štúdia či stáž!

TS: Študenti, vaša budúcnosť má pre vás odkaz - natočte video o svojej vysnívanej práci a získajte možnosť ďalšieho štúdia či stáž!

Online videoknižnica povolaní „corobim.sk“ občianskeho združenia „po Škole“ od 3. novembra do 5. decembra 2014 vyzýva študentov: „Posvieť si na to akým smerom by si sa mal vydať. Na akú profesiu sa hodíš? Čo pre teba predstavuje tvoj vysnívaný job? Vyplň krátky test a dešifruj odkaz od tvojej budúcnosti. Dozvieš sa na akú prácu sa hodíš. Natoč video v štýle corobim.sk o pozícii, ktorá by ťa bavila. Automaticky si v hre o super ceny!“

Mladí ľudia sa o svoje budúce povolanie zaujímajú neskoro - po skončení štúdia, s ktorým sa nevedia uplatniť, alebo ich nikdy nebavilo. Aj toto je jeden z dôvodov prečo sa v prvom polroku 2014 ocitlo v evidencii ÚSPVaR 26,73 percenta z celkového počtu vlaňajších aj tohtoročných skončených vysokoškolákov. Zamestnanie si hľadá aj viac ako 16 tisíc absolventov stredných škôl. Absolventi vstupujú na trh práce nepripravení a majú prehnané očakávania.

„Toto sú dôvody prečo vyzývame študentov, aby si posvietili na budúce zamestnanie už dnes. Počas prípravy videí mladí lepšie spoznajú seba v konfrontácii s realitou, zhmotnia svoj profesijný cieľ. Spoznajú profesiu, ktorú chcú robiť detailnejšie. Odovzdaním videa do databázy corobim.sk pomôžu tiež svojim priateľom a ďalším študentom zorientovať sa vo svete povolaní“, hovorí Zuzana Suchová, manažérka corobim.sk.

Ceny do súťaže venovali partneri z firemného a tiež neziskového sektora. Každá z nich pomôže študentom naštartovať ich budúcu kariéru. Súťažiaci môžu získať dvojročné odborné štúdium ACCP od Neziskovej organizácie Aptech Europe, kurzy anglického jazyka od the Bridge – English Language Centre, kariérové poradenstvo od Miras Holding, kupóny na otvorené školenia a konzultácie o soft skills od Flowy, darčekové karty na knihy od Martinus, bicykel pre zdravší život od poisťovne Union, biznis raňajky v EY a tailor made stáž od kreatívneho partnera súťaže crossline reklamnej agentúry This is Locco.

„Prihlásiť sa do súťaže, spoznať svoju budúcu profesiu študenti môžu na www.corobim.sk/sutaz od 3. novembra do 5. decembra 2014. Odmeníme 3 súťažiacich - videá na prvom, druhom a tretom mieste – vybraných porotou. Cenu Sympatia udelíme podľa počtu lajkov a zdieľaní videa na sociálnej sieti Facebook. Stáž získa jeden spomedzi všetkých súťažiach, ktorého si vyberie náš kreatívny partner“, vyzýva študentov Zuzana Suchová.

Online videoknižnica povolaní corobim.sk je nástroj pre študentov, rodičov a školy. Uľahčuje výber ďalšieho štúdia či povolania. Pomáha vytvoriť si reálnu predstavu o tom, ako vyzerá práca napríklad vedeckého pracovníka, IT odborníka, obchodníka, podnikateľa, remeselníka, či učiteľa. Aké znalosti a zručnosti je potrebné mať. Akú školu treba vyštudovať. Ako vyzerá pracovný deň či aké obmedzenia toto povolanie prináša. To im môže pomôcť lepšie si naplánovať svoju kariéru.

Príloha č. 1: video ku kampani
Príloha č. 2: vizuály kampane
Príloha č. 3: logo jpg a vektor


www.corobim.sk, 04.11.2014


< Späť