itretisektor | TS: Movember je opäť tu!

TS: Movember je opäť tu!

Movember SK, slovenská iniciatíva celosvetového hnutia Movember v boji proti mužským chorobám, pokračuje v novembri už svojím 2. ročníkom.

Aktivity hnutia Movember upozorňujú na potrebu osvety o závažných mužských ochoreniach, akými sú rakovina prostaty a semenníkov a prípadné duševné choroby s nimi spojené. Cieľom tejto celosvetovej kampane je zvýšiť povedomie o zdravotných rizikách, ktorým muži dennodenne čelia a informovať o dôležitosti prevencie. Podporiť projekt sa rozhodli aj mnohé známe osobnosti, ktoré si počas mesiaca november nechávajú narásť fúzy a napomáhajú tak šíreniu myšlienky.

Slovenská iniciatíva hnutia Movember aj tento rok pokračuje v búraní tabu o mužských ochoreniach prostredníctvom viacerých aktivít. Okrem vytvorenia informačnej web stránky a organizácie verejnej párty boli opäť oslovené aj viaceré známe osobnosti. „Tento rok sa nám podarilo získať nové, zaujímavé tváre z rôznych oblastí života a kultúry, ktoré rozšíria rady našich minuloročných ambasádorov a budú na znak solidarity nosiť celý mesiac fúzy a šíriť tak posolstvo tejto celosvetovej kampane“, hovoria o Movembri organizátori slovenských aktivít. Medzi ambasádorov myšlienky Movember sa tento rok zaradili: Richard Stanke, Martin Valihora, Matej Fabián, Roman Kóňa, Martin „Nespi“ Nespešný a Milan Purdes.

Nezabúdame však ani na hlavný dôvod kampane, ktorým je prevencia a osveta o mužských rakovinových ochoreniach. Movember učí mužov, ako byť k sebe zodpovedný a dbať o svoje zdravie. „Nakoľko je mužské zdravie stále tabuizovanou témou, snažíme sa prostredníctvom rôznych aktivít otvoriť dialóg o hrozbách rakoviny prostaty a semenníkov a dôležitosti prevencie týchto ochorení. Aj preto sme ako odborného garanta prizvali spoločnosť ProCare, ktorá dozrie na zdravotný aspekt kampane a vyšetrí všetkých ambasádorov“, dodávajú organizátori.

Za slovenskou iniciatívou hnutia Movember stojí niekoľko značiek, ktoré tejto myšlienke veria a radi by podporili jej šírenie na Slovensku. Každá zo značiek reprezentuje určitú súčasť života moderného muža. O fúzy a vizáž sa postará salón Toni&Guy spolu s prvou a jedinou slovenskou female barber Renée Sahi Rashid, každodennú starostlivosť o telo zabezpečí Dove Men Care a aktívny životný štýl podporí Sneaker Barber.

Všetky potrebné informácie vrátane možnosti finančného príspevku nájdete na oficiálnom webe http://movemberslovakia.wordpress.com/, priebežné dianie sledujte na našej fan page https://www.facebook.com/MovemberSlovensko a http://instagram.com/movembersk.

Hnutie Movember

Hnutie Movember pôsobí na celom svete a jeho cieľom je zasadzovať sa dlhodobo a aktívne o zlepšenie povedomia o mužských ochoreniach. S myšlienkou „Movember“ prišla v roku 2003 partia mladých chalanov z austrálskeho Melbourne. Čo začalo ako zábavka nadšencov a snaha navrátiť fúzom lesk zašlej slávy, skončilo ako hnutie, ktoré vytvorilo z fúzov symbol dovtedy tabuizovaného boja za mužské zdravie. Odvtedy si muži po celom svete nechávajú počas novembra narásť fúzy ako znak solidarity s týmto hnutím a s myšlienkou, ktorú reprezentuje. Súčasne prebieha verejná finančná zbierka, ktorej výťažok venuje medzinárodná organizácia Movember na boj proti mužským chorobám, ich výskum a osvetu. Viac informácií o tomto hnutí sa dá nájsť na oficiálnej stranke organizácie www.movember.com.


www.movember.com, 04.11.2014


< Späť