itretisektor | TS: SOV v spolupráci so športovou halou Mladosť organizujú druhý ročník podujatia Dotkni sa hviezd

TS: SOV v spolupráci so športovou halou Mladosť organizujú druhý ročník podujatia Dotkni sa hviezd

Slovenský olympijský výbor v spolupráci so športovou halou Mladosť a agentúrou Q-99 organizujú už druhý ročník akcie Dotkni sa hviezd. Aj tentoraz bude program rozdelený do dvoch dní. Výchovno-vzdelávacie predstavenie „DOTKNI SA HVIEZD“ určené pre žiakov 3. až 5. ročníka základných škôl sa uskutoční už 4. septembra 2014 od 9-tej hodiny v športovej hale Mladosť v Bratislave na Trnavskej ceste 39. Žiakom prinesie emotívny zážitok a kontakt s rôznymi športmi, aby si mali možnosť vybrať už na začiatku školského roka ten, ktorému by sa chceli aktívne venovať. Počas druhého dňa si budú môcť deti so svojimi rodičmi vyskúšať viacero druhov športov pod jednou strechou a vybrať si tak šport, ktorý ich najviac zaujme.

60. minútové audiovizuálne predstavenie na tému šport a olympijské hodnoty so sprievodnými športovými aktivitami za účasti našich olympionikov sa bude konať pod záštitou prezidenta Slovenského olympijského výboru Františka Chmelára.

„Našim cieľom je predstaviť žiakom olympijské symboly a myšlienky, prezentovať rôzne športy, zažiť skutočnú atmosféru olympijských hier, naučiť ich správaniu fair play a stretnúť sa so športovými vzormi – olympionikmi,“ uviedol František Chmelár.

Program bude i tento rok v réžii Nikitu Slováka. O príjemné i vtipné okamihy sa postará moderátorská dvojica mímovia Alex (Alexander Madar) a Radko (Radomír Micič alias Mimo), ktorí deťom môžu byť známi z televíznej obrazovky z programu RTVS Fidlibum.

Nezabudnuteľným zážitkom pre žiakov bude osobné stretnutie s našimi olympionikmi, ktorí im predstavia seba i športy, ktoré robia. V rámci predstavenia budú aktívne vystupovať Matej Tóth, Michal Martikán, Zuzana Štefečeková, Danka Barteková, Richard Varga, Jozef Krnáč, Jozef Gönci a Natália Dubovcová s Dominikou Nestarcovou.

V rámci 2. ročníka „Dotkni sa hviezd“ sa zároveň 6. septembra od 10.00 do 16.00 uskutoční Deň otvorených dverí vo všetkých telocvičniach a priestoroch v športovej hale Mladosť. Rodičia tam môžu priviesť svoje deti, aby si pod vedením skúsených trénerov pod jednou strechou vyskúšali viacero športových odvetví a našli to, ktoré by im mohlo najlepšie vyhovovať a najviac ich zaujme. Deti si zašportujú pod dohľadom známych a úspešných športovcov.

Cieľom akcie je odprezentovať rodičom a ich deťom jednotlivé športové odvetvia, dať im možnosť zúčastniť sa na tréningoch aj zapísať sa do jednotlivých klubov a rodičom poskytnúť príležitosť zabezpečiť pre svoje ratolesti zmysluplné trávenie voľného času mimo školských lavíc.

Paleta ponúkaných športov bude naozaj pestrá - atletika, basketbal, florbal, futsal, hádzaná, džudo, rýchlostná kanoistika, moderná gymnastika, plávanie, šerm, športová gymnastika, veslovanie, volejbal, zápasenie, zjazdové lyžovanie.


www.olympic.sk, 26.08.2014


< Späť