itretisektor | TS: 8 nových mládežníckych projektov v kraji
  • Zjednodušenie administratívy pre MNO - vyplňte krátky dotazník

    vyplňte nás dotazník, v sekcii \"Výskumný inštitút\" a pomôžte nám získať relevantné podklady.
 

Vyhľadávanie 2%

Kalendár

  • Žiadne udalosti.

TS: 8 nových mládežníckych projektov v kraji

Mladí ľudia od 15 do 30 rokov sa uchádzali o grant v 11. ročníku grantového programu Mladí nitrianski filantropi (MNF) do 13. marca 2013. „K termínu uzávierky sme prijali rekordný počet 30 projektov z celého nitrianskeho kraja. Po osobných stretnutiach s mladými žiadateľmi sme sa rozhodli podporiť 8 projektov v hodnote 1 900 €,“ hovorí Zuzana Čapčíková, členka mladých filantropov pri Nitrianskej komunitnej nadácii. Projekty budú realizované vďaka finančnej podpore partnerov Giesecke & Devrient Slovakia a Bramac – strešné systémy, spol. s r. o. od 15. apríla 2014.

PODPORENÉ PROJEKTY MNF 2014

Rozprávková ZÁhrada - ROZA

Predkladateľ: YMCA MZ Nitra

Nitrianska pobočka YMCA sídli na sídlisku Diely, kde ich obklopuje veľký zanedbaný dvor so zdevastovanými ihriskami. Preto tu vytvoria čarovné miesto s názvom ROZA – Rozprávkovú ZÁhradu, kde sa v peknom obnovenom prostredí budú realizovať rôzne aktivity (tanec, hokejbal, basketbal, skautské hry). Jednotlivé komponenty ROZA navrhlo iba 6-ročné dievčatko. Stretne sa tu široká komunita ľudí zo sídliska, ktorá spoločne vyčistí petangové ihrisko, zostrojí pirátsku loď, zmyslový kútik a iné, kde využije druhotné suroviny (staré pneumatiky, nábytok...) a zároveň tak vyčistí sídlisko.

Udelený grant: 300 €

HOBITÍ DOM

Predkladatelia: Bc. Natália Kratochvílová, Mgr.Zuzana Hečková Phd, Viktória Košťáliková

Spoločne s kamarátmi a dobrovoľníkmi vytvoria predkladatelia unikátny priestor pre kreatívne trávenie voľného času v nitrianskom Hideparku. Prerobia existujúcu unimobunku na prírodnú ukážkovú stavbičku, ktorá bude slúžiť na workshopy, stretávanie, piknikovanie... Stavbu nazvali Hobití dom na základe inšpirácie príbehom Hobit, kde postavy žili v súlade s prírodou.

Udelený grant: 300 €

PORASTÚ S NIMI

Predkladatelia: Rastislav Tinák, Martin Matúš, Erik Galbavý

Stredná odborná škola drevárska v Topoľčanoch podporuje dobrovoľníctvo svojich študentov. Jej zverenci sú pravidelnými dobrovoľníkmi v rôznych charitatívnych aktivitách. Tento raz sa rozhodli vziať iniciatívu do svojich rúk študenti 3. ročníka a urobiť niečo pre svoju školu, spolužiakov, ľudí z okolia a deti z MŠ Janka Kráľa v Topoľčanoch. Spoločne upravia a vyčistia dvor školy, nasadia stromy, kríky a kvietky, zriadia učebňu v prírode, ktorá bude vysadená z drevín z regiónu.

Udelený grant: 180 €

UVARÍME SI SLIVKOVÝ LEKVÁR

Predkladateľ: LABUŤ, o.z.

OZ Labuť priblíži tradičné aktivity mladým obyvateľom Malého Zálužia a okolitých obcí. Ukážu im varenie tradičného slivkového lekváru a oživia tak spomienky staršej generácie, ktorá bude môcť svoje skúsenosti odovzdať mladým. Okrem toho vytvoria brožúru receptov tradičných jedál pod názvom „Ujlacký receptár“, ktorý predstavia účastníkom akcie 30. augusta 2014.

Udelený grant: 253 €

STEREO

Predkladateľ:Združenie STORM

Združenie STORM sa zaoberá prevenciou rizikového správania detí a mládeže priamo v miestach, ktoré najviac navštevujú (diskotéky, bary, kaviarne, festivaly). Na hudobných festivaloch v Hideparku v Nitre počas jari a leta 2014 vytvoria chillout zónu ako preventívny priestor na oddych a upokojenie sa pre mladých. Hlavným cieľom bude znížiť riziko sexuálneho správania, užívania drog a alkoholu, ktoré budú šírené rôznymi diskusiami, radami a zároveň aj pútavými predmetmi – vytvoria preventívne podpivníky, reflexné pásky.

Udelený grant: 207 €

DIVADELNÉ PREDSTAVENIE ALICA V KRAJINE ZÁZRAKOV

Predkladatelia: PhDr. Martina Grošaftová, NikkiBöjtösová, Marek Lupták

Regionálne edukačno-sociálne centrum v Nových Zámkoch poskytuje komplexné služby pre ľudí s mentálnym postihnutím. Chcú integrovať deti s mentálnym postihnutím a ich rovesníkov z bežných základných škôl prostredníctvom spoločného divadelného predstavenia. Alicu v krajine zázrakov nacvičí viac ako 14 detí. Predkladatelia z grantu zakúpia kostýmy, ktoré prispejú ku sprofesionalizovaniu hereckého súboru.

Udelený grant: 240 €

FAREBNÉ HRANICE

Predkladatelia: Informačné centrum mladých Levice

Projekt „Farebné hranice“ zapojí skupinu mladých angažovaných dobrovoľníkov (stredoškolákov) z Levíc do prípravy a realizácie niekoľkých podujatí pre deti a pre deti so špecifickými potrebami. Zorganizujú kreatívne dielničky, záhradnú párty a vernisáž. Projektom chcú prepojiť dobrovoľnícke aktivity, svet umenia a svet detí so špecifickými potrebami.

Udelený grant: 180 €

TRAFOVEGABARTER

Predkladatelia: Zelená zebra

Zelená Zebra prezentuje neprofesionálne umenie mladých ľudí od 15 do 26 rokov. Projektom Trafovegabarter chcú odbúrať predsudky ľudí voči vegetariánskej a vegánskej strave a ukázať im zdravý životný štýl a iné pozitíva takéhoto jedla. Trafovegabarter sa uskutoční v areáli nitrianskej Fotogalérie Trafačka v júni a v septembri 2014. Komunite poskytnú nápady, tipy a triky, ako jesť zdravo, od skúsených odborníkov a foodblogerov a vzájomne si môžu vymeniť recepty a rady nielen z kuchyne, ale i zo života. Vstupné na túto akciu je jedlo.

Udelený grant: 240 €

Program Mladí nitrianski filantropi bol podporený Islandom, Lichtenštajnskom a Nórskom prostredníctvom Programu Aktívne občianstvo a inklúzia, ktorý realizuje Nadácia Ekopolis v spolupráci s Nadáciou pre deti Slovenska a SOCIA - nadácia na podporu sociálnych zmien.


www.nkn.sk, 15.04.2014


< Späť