itretisektor | TS: UniCredit Foundation a Nadácia PROVIDA rozdelili 48 tisíc eur medzi prvé štyri lietajúce ryby
  • Zjednodušenie administratívy pre MNO - vyplňte krátky dotazník

    vyplňte nás dotazník, v sekcii \"Výskumný inštitút\" a pomôžte nám získať relevantné podklady.
 

Vyhľadávanie 2%

Kalendár

  • Žiadne udalosti.

TS: UniCredit Foundation a Nadácia PROVIDA rozdelili 48 tisíc eur medzi prvé štyri lietajúce ryby

UniCredit Foundation a Nadácia PROVIDA vyhlásili víťazov grantového programu „Môžu ryby lietať?“, ktorý je zameraný na podporu spoločensky prospešného podnikania. Každý zo štyroch víťazných projektov získal finančnú podporu vo výške 12 tisíc eur.

Unikátny projekt, ktorý sa venuje rozvoju včelárstva a ochrane včiel na Slovensku Beeznis, Centrum pre hendikepované deti Svetielko, poskytujúce komplexnú zdravotnú a sociálnu starostlivosť o deti s viacnásobným postihnutím, občianske združenie Z dobrých rúk zabezpečujúce distribúciu a predaj produktov vybraných chránených dielní a občianske združenie Kvas propagujúce zdravú kuchyňu zvíťazili vo finále grantového programu „Môžu ryby lietať?“. Spomedzi ôsmich finalistov najlepšie spĺňali hlavné podmienky udelenia grantu: schopnosť realizovať predkladaný zámer, kvalita tohto zámeru z pohľadu biznisu a spoločenský dopad. Odbornú porotu, ktorá jednotlivé projekty posudzovala tvorili významné osobnosti podnikateľského a neziskové sektoru na Slovensku: Ladislav Kossár (Nadácia PROVIDA), Michal Štencl (Sygic), Michal Meško (Martinus), Iwan Hofmans (Orion Nova), Peter Horný (riaditeľ BiznisDomu, UniCredit Bank) a odborní mentori z Nadácie PROVIDA.

Grantový program bol vyhlásený v decembri minulého roku a prihlásiť sa do neho mohli začínajúci a existujúci podnikatelia, neziskové organizácie alebo jednotlivci, ktorí mali podnikateľský nápad so spoločensky prospešným cieľom. Z celkového počtu 97 prihlásených projektov vybrala odborná porota okrem iných osem projektov, ktoré dostali šancu zabojovať o celkovú sumu 48 tisíc eur. „Všetci zúčastnení sú živým dôkazom toho, že je možné realizovať svoju víziu, robiť čestne a zodpovedne, aplikovať podnikateľské princípy a zároveň prinášať prospech spoločnosti“, hovorí Ladislav Kossár, zakladateľ Nadácie PROVIDA.

„Sme radi, že sme v obstáli v tak silnej konkurencii dobrých nápadov, je to pre nás obrovská výzva a zároveň zodpovednosť. Finančnú podporu využijeme na ďalší rozvoj včelárenia na Slovensku a podporu zdravého životného štýlu“, hovorí David Turčáni z občianskeho združenia Včelí kRaj, ktoré bolo ocenené so svojim projektom Beeznis.

Riaditeľka Centra Svetielko Mária Šárossyová: „Veľmi sa teším, že vďaka príspevku budeme schopní poskytovať našu pomoc a služby väčšiemu počtu hendikepovaných detí. Všetci riešia iba vozíky pre tieto deti, my však pre ne chceme viac – funkčný model sociálnej a zdravotnej starostlivosti.“

Do finále grantového programu sa okrem ocenených projektov dostali ešte občianske združenie Priatelia Zeme – CEPA zaoberajúce sa energetickým poradenstvom, Združenie mladých Rómov, ktoré sa snaží vytvoriť pracovné miesta pre dlhodobo nezamestnaných, občianske združenie Addwork s projektom kariérnej pomoci pre mladých a občianske združenie Poctivo zamerané na podporu slovenského remeselníckeho dizajnu.

Grantový program Nadácia PROVIDA realizuje v spolupráci s Nadací VIA (Česká republika) a je podporený UniCredit Foundation (Taliansko). Koncom apríla navyše zamestnanci slovenskej pobočky UniCredit Bank svojím hlasovaním rozhodnú o najsympatickejšom projekte spomedzi štyroch víťazných, ktorý získa bonusovú sumu 5 000 eur.

Podrobné informácie o víťazných projektoch nájdete na www.nadaciaprovida.sk/mozu-ryby-lietat


www.nadaciaprovida.sk, 26.03.2014


< Späť