itretisektor | TS: Organizácie, ktoré potrebujú pomoc dobrovoľníkov, sa môžu prihlásiť do Nášho mesta
  • Povinná aktivácia elektronických schránok - pripravujeme článok

    Aktivácia elekt. schránok sa v prípade právnických osôb, ktoré nemajú dobrovoľne aktivovanú elekt. schránku začne 1.6.2020.
 

Vyhľadávanie 2%

Kalendár

  • Žiadne udalosti.

TS: Organizácie, ktoré potrebujú pomoc dobrovoľníkov, sa môžu prihlásiť do Nášho mesta

Nadácia Pontis ponúka možnosť neziskovým organizáciám, občianskym iniciatívam, materským či základným školám, centrám voľného času, útulkom, krízovým centrám a ďalším združeniam, aby sa prihlásili do najväčšieho podujatia firemného dobrovoľníctva Naše Mesto. Organizácie môžu do konca marca prihlasovať aktivity, s ktorými potrebujú pomoc dobrovoľníkov.

„Počas Nášho Mesta tisíce dobrovoľníkov pomáhajú minimálne v 11 slovenských mestách skrášľovať svoje okolie, čistia parky, venujú sa seniorom alebo zveľaďujú verejný priestor,“ vysvetľuje Monika Smolová, programová riaditeľka Nadácie Pontis. Do najväčšieho podujatia v strednej Európe sa 13. a 14. júna zapoja mestá ako Bratislava, Trnava, Galanta, Sereď, Šaľa, Partizánske, Žilina, Liptovský Hrádok, Poprad, Košice a Spišská Nová Ves.

„Organizácie sa môžu prihlásiť do Nášho Mesta so svojimi aktivitami do 31. marca. Nadácia im udelí malý grant na realizáciu, či už ide o zakúpenie farieb, čistiacich prostriedkov, pracovných pomôcok. Z grantu uhradíme aj malé občerstvenie organizáciám, ktoré sa chcú v rámci dobrovoľníckej aktivity vybrať na výlet so seniormi alebo inak znevýhodnenými klientmi,“ dodáva M. Smolová.

Dobrovoľníci pomohli za 7 rokov počas Nášho Mesta stovkám organizácií. Vďaka nim máme na Slovensku čistejšie parky a záhrady, bezpečnejšie detské ihriská, krajšie hradné zrúcaniny, stovky namaľovaných plotov na školách a v škôlkach, zveľadené útulky pre psov. Desiatky seniorov a ľudí zo zdravotným hendikepom sa dostali vďaka Nášmu Mestu za brány zariadení. S dobrovoľníkmi absolvovali niekoľko výletov, prechádzky do cukrárne a do okolia.


www.nadaciapontis.sk, 24.03.2014


< Späť