itretisektor | TS: Stredoeurópska nadácia a Slovnaft podporia 53 mladých talentov
  • Zjednodušenie administratívy pre MNO - vyplňte krátky dotazník

    vyplňte nás dotazník, v sekcii \"Výskumný inštitút\" a pomôžte nám získať relevantné podklady.
 

Vyhľadávanie 2%

Kalendár

  • Žiadne udalosti.

TS: Stredoeurópska nadácia a Slovnaft podporia 53 mladých talentov

  • O grant v 7. ročníku Talentov Novej Európy sa uchádzalo 206 mladých ľudí aktívnych v oblasti umenia, športu a vedy
  • Do finále sa dostalo 85 z nich, podporu 66 tisíc eur si rozdelí 53 talentových mladých ľudí
  • Stredoeurópska nadácia a Slovnaft doteraz podporili 218 mladých talentov a rozdelili 449 150 eur; 67 mladých talentovaných ľudí bolo podporených už po niekoľkýkrát

Spoločnosť Slovnaft a Stredoeurópska nadácia podporia z grantového programu Talenty Novej Európy 53 detí a mladých ľudí v oblasti umenia, športu a vedy. Do aktuálneho siedmeho ročníka sa prihlásilo spolu 206 záujemcov o grant, najlepší si rozdelia 66 tisíc eur.

Sú mladí, ctižiadostiví, a navyše aj talentovaní. Tomáš Džurný je už majstrom sveta juniorov vo vodnom slalome v C1J a pred sebou má ďalšie méty – majstrovstvá sveta juniorov, ktoré budú tento rok v Austrálii. Eva Rabchevska, 17-ročná dievčina je husľovou virtuózkou a chystá sa na medzinárodnú súťaž do USA. Mladá animátorka Eva Lavríková má síce iba 14 rokov, ale Slovenského detského Oscara za audiovizuálnu a multimediálnu tvorbu už vlastní. Jej snom je mať vlastný fotoaparát s pripojením na animačný program. Títo mladí ľudia už majú niečo za sebou, a veľké predsavzatia pred sebou. Stredoeurópska nadácia a Slovnaft im práve prostredníctvom programu Talenty Novej Európy pomáhajú získať finančné prostriedky a rozvíjať tak ďalej svoj talent v oblasti vedy, umenia alebo športu. V grantovom programe môžu získať príspevok na zahraničnú stáž či kurz, tréning, hudobný nástroj, alebo športovú výstroj.

O víťazoch vždy rozhoduje odborná porota. V aktuálnom ročníku jej členmi boli odborníci z Fakulty telovýchovy a športu UK, Vysokej školy výtvarných umení, či Slovenskej akadémie vied. Členom poroty bol tiež motocyklový pretekár Štefan Svitko a herec Lukáš Latinák.

Grantový program Talenty Novej Európy je určený pre žiakov a študentov základných škôl, stredných škôl, ako aj vysokých škôl a univerzít s vynikajúcimi výsledkami na domácej či medzinárodnej scéne, ktorí majú jasnú predstavu o svojom ďalšom napredovaní a chcú ďalej rozvíjať svoj talent.

„Nie je nič horšie, ako premrhaný a nevyužitý talent. Aj preto sme radi, že môžeme každý rok podporiť cieľavedomých mladých ľudí pri ich ceste za úspechom“, uviedol predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti SLOVNAFT, a.s., Oszkár Világi.

„Tento rok bol výnimočný. Výkony mnohých mladých ľudí, ich kultivovaný prejav a snaha dosiahnuť dobrý výsledok prekvapil aj porotu a vybrať tých najlepších bolo mimoriadne ťažké“, dodala výkonná riaditeľka Stredoeurópskej nadácie Szilvia Czuczor.

Stredoeurópska nadácia a Slovnaft spustili grantový program Talenty Novej Európy v roku 2007 a doposiaľ podporili viac ako 200 talentov sumou takmer 450 tisíc eur. Zoznam víťazov v aktuálnom ročníku je zverejnený na stránke www.tne.sk.

Kontaktné osoby:

Anton Molnár
hovorca a riaditeľ Podnikovej a marketingovej komunikácie SLOVNAFT, a.s.
tel.: 421 905 393 161
e-mail: anton.molnar@slovnaft.sk

Juraj Čorba
rozvoj programov a strategických partnerstiev; vzťahy s verejnosťou
Stredoeurópska nadácia
tel.: 421 2 57 20 41 21
e-mail: juraj@cef.sk 


< Späť