itretisektor | TS: Strávme spolu Noc vonku
  • Zjednodušenie administratívy pre MNO - vyplňte krátky dotazník

    vyplňte nás dotazník, v sekcii \"Výskumný inštitút\" a pomôžte nám získať relevantné podklady.
 

Vyhľadávanie 2%

Kalendár

  • Žiadne udalosti.

TS: Strávme spolu Noc vonku

Občianske združenie VAGUS v spolupráci s Katedrou sociálnej práce Pedagogickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave pripravuje unikátne podujatie „Noc vonku 2013 Bratislava“. Príďťe 21. novembra 2013 vyjadriť svoj názor a pomôcť ľuďom bez domova.

Podujatie Noc vonku je o možnosti pre bežných ľudí, aby si vyskúšali aké to je stráviť noc bez domova, pod holým nebom a zároveň upozorniť, že je dôležité riešiť problematiku ľudí bez domova. Noc vonku 2013 Bratislava sa začne o 19,00 hod. v Gorila.sk Urban Space na Nám. SNP v Bratislave diskusiami s ľuďmi bez domova, odborníkmi v problematike a minikoncertmi kapiel Zlokot a Trolejboys. Pokračovať sa bude o 23,00 hod. presunom účastníkov pred Starú tržnicu, kde strávia noc vonku v spacáku a na kartónoch. Vsupné na podujatie bude vo forme balíčku trvanlivého jedla v min. hodnote 3 €, deka, spacák alebo prikrývka.

Nezisková organizácia Vagus denne pomáha ľuďom bez domova, robí terénnu sociálnu prácu a prevádzkuje denné integračné centrum. Cieľom ich snaženia je aj scitlivovanie verejnej mienky a informovanie verejnosti o problémoch, ktoré musia ľudia bez domova riešiť. To bol aj dôvod, prečo sa občianske združenie spojilo s ôsmimi českými mestami a spolu s nimi bude 21. novembra 2013 organizovať podujatie Noc vonku (www.nocvenku.cz).


www.vagus.sk


< Späť