itretisektor | TS: Vedúci predstavitelia kresťanských cirkví na Slovensku prijali spoločné vyhlásenie o rodine
  • Povinná aktivácia elektronických schránok - pripravujeme článok

    Aktivácia elekt. schránok sa v prípade právnických osôb, ktoré nemajú dobrovoľne aktivovanú elekt. schránku začne 1.6.2020.
 

Vyhľadávanie 2%

Kalendár

  • Žiadne udalosti.

TS: Vedúci predstavitelia kresťanských cirkví na Slovensku prijali spoločné vyhlásenie o rodine

Vedúci predstavitelia kresťanských cirkví na Slovensku po druhýkrát zasadli v pondelok 16. septembra 2013 v priestoroch Generálneho biskupského úradu Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania (ECAV) na Slovensku.

Na tomto stretnutí spoločne zasadol bratislavský arcibiskup metropolita a predseda Konferencie biskupov Slovenska (KBS), generálny biskup ECAV na Slovensku a predseda Ekumenickej rady cirkví v SR, spolu so zástupcami Gréckokatolíckej cirkvi v SR, Pravoslávnej cirkvi SR, Cirkvi bratskej v SR a Reformovanej kresťanskej cirkvi. Spoločne sa dohodli na vyhlásení o rodine, v ktorom zdôrazňujú spokojný život v rodine a starostlivosť o ňu zo spoločenského, sociálneho, kultúrneho i náboženského významu. Ďalej zdôrazňujú význam manželstva muža a ženy. 

Súčasne vyslovili svoju podporu slovenskej vláde a parlamentu pri prijímaní dokumentov, v ktorých budú reflektované postoje obyvateľov Slovenska v súlade s našimi tradíciami.  


Spracovala: Dagmara Kubíčková, 17.09.2013
Zdroj: TASR

< Späť