itretisektor | TS: Občania siedmich miest sa stanú hrdinami pre svoje okolie
 • ***Výpočet dovolenky zamestnanca***

  Akým spôsobom sa vypočíta dovolenka zamestnancovi s nerovnomerne rozvrhnutým pracovným časom?
 • ***Uznanie osvedčenia učiteľa***

  V prípadovej štúdii sa dozviete, či je možné uznať osvedčenie nadobudnuté prostredníctvom overenia profesijných kompetencií.
 • ***Záchranná činnosť na lyžiarskej trati***

  Môže dobrovoľník vykonávať záchrannú činnosť na lyžiarskej trati?
 • ***Zdravotné poistenie rehoľnej sestry***

  Vzniká rehoľnej sestre bez trvalého pobytu na území Slovenskej republiky nárok na úhradu verejného zdravotného poistenia od štátu?
 • ***Preklasifikovanie budovy***

  V prípadovej štúdii sa dočítate, akým spôsobom sa môže zmeniť účel užívania stavby.
 • ***Seminár pre poskytovateľov sociálnych služieb***

  Dňa 30. 11. 2017 sa uskutoční seminár určený pre poskytovateľov sociálnych služieb.
 

Vyhľadávanie 2%

Kalendár

 •  
  01.09. - 15.12.2017
  Registrácia prijímateľov 2% u notára.

TS: Občania siedmich miest sa stanú hrdinami pre svoje okolie

Dobré skutky sa v západoslovenskom regióne začnú diať už v najbližšom období vďaka grantovému programu Prilož Topvar k dielu. Z 24 prihlásených projektov bolo slávnostne vyhlásených sedem, o ktorých rozhodla verejnosť v internetovom hlasovaní v priebehu októbra. Medzi tieto projekty prerozdelia Pivovary Topvar finančnú čiastku 6 663 eur.

Málo zelene, chátrajúce detské ihriská, nefunkčné športoviská, chodníky a cesty v zlom stave. To sú problémy, ktoré trápia ľudí vo väčšine miest a obcí. Záujem o nápravu sa môže stať hrdinským činom, a to najmä vtedy, keď síce nechýba chuť, ale chýbajú peniaze.

Počas septembra mali obyvatelia západného Slovenska jedinečnú šancu vziať iniciatívu do svojich rúk, poobzerať sa okolo seba, spísať námety čo a ako zlepšiť a prihlásiť ich do programu. „Na rozdiel od starostov a primátorov, ktorí by peniaze najradšej investovali do opráv ciest a chodníkov, občania chcú zmodernizovať športoviská a kultúrne zariadenia, vybudovať oddychové areály a miesta na spoločné stretnutia,“ povedala RNDr. Alena Karasová, správkyňa Trenčianskej nadácie, ktorá je partnerom kampane.

Spoločnosť Pivovary Topvar venuje v rámci kampane Prilož Topvar k dielu 1 cent z každej predanej fľaše alebo plechovky piva Topvar vo vybraných prevádzkach v septembri a októbri. „Na malé veľké hrdinské činy aktívnych ľudí venujeme 6 663 eur. Všetky návrhy a nápady nás veľmi potešili. Ukázalo sa, že je stále dostatok ľudí, ktorí majú záujem zlepšovať život okolo seba,“ uviedla Naďa Kasalová, brand manažérka značky Topvar. O podporených projektoch rozhodlo celkovo 6 097 unikátnych hlasov, vďaka ktorým:

•    v Zlatých Moravciach obnovia náučný turistický chodník a osadia informačné tabule

•    v topoľčianskej Zóne bez peňazí prinavrátia veciam, ľuďom aj skutkom hodnoty, ktoré sa nemerajú peniazmi a vzájomne si pomôžu výmenami tovarov, služieb a vedomostí

•    v trenčianskom kine Hviezda si opravia drevené javisko tak, aby sa divadelníci cítili bezpečne

•    v Prievidzi si ľudia v núdzi upravia okolie charitného Domu sv. Vincenta

•    v obci Petrova Ves opravia sociálne zariadenia športového klubu

•    v Nitre cestou na Zobor priblížia verejnosti históriu starých hradísk

•    v Golianove pri soche sv. Urbana vybudujú areál na aktívne trávenie voľného času. Detailnejší

popis projektov nájdete v prílohe.

Vďaka dobrému nápadu a iniciatíve sa môžu stať hrdinami všetci, ktorí sa do podporených aktivít zapoja. A my im pri realizácií držíme palce,“ dodala Naďa Kasalová. Zrealizované projekty budú postupne predstavené na internetovej stránke www.topvar.sk/aktualne-akcie/priloz-topvar-k-dielu/  .

Kontakt pre médiá:

Dana Schrenkelová

RELATIONS CONSULTING, s.r.o.

Tel. 0917 674 364, dana.schrenkelova@relations.sk


Súbory:

< Späť